توجه! توجه!

دانشجوی گرامی، خواهشمند است حتما قبل از ثبت نام برای دریافت ایمیل و اکانت متمرکز مطالب ذیل را بدقت بخوانید.

دانشجويان با ثبت نام در فرم ثبت نام ایمیل و حساب کاربری علاوه بر ايجاد پست الكترونيك، حساب كاربري متمركز* نيز دريافت مي كنند. این فرم و فرایند برای دانشجویانی که به تازگی وارد دانشگاه شده اند مناسب می باشد و یا دانشجویانی که تا بحال از دانشگاه ایمیل دریافت نکرده اند. پس از ثبت نام اطلاعات ثبت نام شامل نام کاربری، گذر واژه به ایمیل دوم که در فرم وارد کرده اید ارسال می گردد لذا در وارد کردن ایمیل دوم دقت زیادی مبذول فرمایید. ایمیل دوم، ایمیل دانشگاه نمی تواند باشد (kntu.ac.ir.*). رمز عبور تعیین شده شما برای ورود به پرتال، ایمیل و سیستم دروس الکترونیکی استفاده خواهد شد لذا در به خاطر سپردن آن دقت فرمایید.

دانشجويان با ثبت نام در فرم ایجاد حساب کاربری دانشجویان حساب كاربري متمركز* دريافت مي كنند. این فرم برای دانشجویانی می باشد که قبلا ایمیل از دانشگاه گرفته اند (ایمیل های با دامین های  mail,alborz,dena,sina@kntu.ac.ir). کلمه عبوری که در اینجا تعیین می گردد کلمه عبور اصلی برای ایمیل، ecourse و پرتال خواهد بود. پس از ثبت نام اطلاعات ثبت نام شامل نام کاربری، گذر واژه به ایمیل دوم که در فرم وارد کرده اید ارسال می گردد لذا در وارد کردن ایمیل دوم دقت زیادی مبذول فرمایید. ایمیل دوم، ایمیل دانشگاه نمی تواند باشد (kntu.ac.ir.*). رمز عبور تعیین شده شما برای ورود به پرتال، ایمیل و سیستم دروس الکترونیکی استفاده خواهد شد لذا در به خاطر سپردن آن دقت فرمایید. راهنما

 

رفع اشکال و ایراد:

سوال: من نام کاربری خود را فراموش کرده ام؟

نام کاربری در پرتال شماره ملی است که با آن و رمز عبور می توانید به پرتال لاگین کنید. نام کاربری ایمیل دانشگاهی شما به ایمیل دوم که معرفی کرده اید ارسال شده است. اگر هم ایمیل دوم و هم نام کاربری خود را فراموش کرده اید بایستی به فرم تغییر رمز عبور و ایمیل دوم دانشجویان مراجعه کنید.

سوال: من ثبت نام کرده ام چرا هیچ ایمیلی در ایمیل دوم که معرفی کرده ام دریافت نمی کنم؟

ابتدا مطمئن شوید در پرتال ثبت نام کرده اید. برای دانشجویانی که تا بحال ایمیل دانشگاه را نگرفته اند باید فرم ثبت نام ایمیل و برای دانشجویانی که از قبل ایمیل دانشگاهی دارند باید فرم ایجاد حساب کاربری را پر کنند.

در صورتیکه پس از حداقل 1 ساعت از ثبت نام، ایمیلی در ایمیل دوم معرفی شده از سوی شما دریافت نکردید لطفا به فرم تغییر رمز عبور و ایمیل دوم دانشجویان  مراجعه کنید.

سوال: من رمز عبورم را فراموش کرده ام و یا چگونه می توانم پسورد خود را تغییر دهم؟

پس از ثبت نام در پرتال از طریق فرم ایجاد ایمیل یا فرم ایجاد حساب کاربری، اگر رمز عبور خود را فراموش کرده اید لطفا به فرم تغییر رمز عبور و ایمیل دوم دانشجویان  مراجعه کنید.

سوال: من اطلاعات را در ایمیل ام در یافت کرده ام اما نمی توانم در پست الکترونیک (ایمیل) لاگین کنم؟

در صورتیکه ایمیل اطلاعات کاربری را دریافت کرده اید ولی نمی توانید در پست الکترونیک خود لاگین کنید، به نام دامین در خط آدرس browser خود دقت کنید. اگر ایمیل شما به email.kntu.ac.ir@ ختم می شود (از دانشجویانی هستید که جدیدا ایمیل گرفته اید و ثبت نام کرده اید) بایستی در خط آدرس http://email.kntu.ac.ir را داشته باشید. و اگر ایمیل شما به mail.kntu.ac.ir@ ختم می شود (از دانشجویانی هستید که قبلا ایمیل گرفته اید و ثبت نام کرده اید) بایستی در خط آدرس http://mail.kntu.ac.ir را داشته باشید.

نکته: در هر دامنه ای که باشید با وارد کردن نام کامل پست الکترونیک (مانند: akbari@email.kntu.ac.ir) می توانید لاگین کنید.